Hvem er vi

Her kan du se alle de mennesker, der står bag Bloom Institute:

Bloom® Team

Julie Pi

Leder af Bloom Institute julie@bloom.institute

Laura Grool

Procesfacilitator og underviser
laura@bloom.institute

Karianne Blem

Kommunikationsmedarbejder
karianne@bloom.institute

Nynne Juul

Klubfacilitator og konceptudvikler nynne@bloom.institute

Jessica Noble

Grafiker
jessica@bloom.institute

Mie Hansen

Projektassistent
mie@bloom.institute

Karin d'Hermilly

Administrativ medarbejder
karin@bloom.institute

Kopiér Ma

Rasmus Hedeboe

Musiker
rasmus@bloom.institute

Det faste hold omkring klubben

Bella Scheftelowitz

Klubleder

Nynne Juul

Klubfacilitator og konceptudvikler

Coco Tocuyo

Klubmedhjælper

Julie Pi

Leder af Bloom Institute

Rasmus Hedeboe

Musiker

Bloom® Facilitatorer

Vi benytter os af en række profesionelle kunstnere og iværksættere som bidrager med relevant erfaring og faglig viden indenfor deres fag.

De fleste kunstnere og iværksættere vi anvender i vores forløb, er uddannet på Bloom Performance. De har dermed værktøjerne til at stå stærkere i dem selv, og i deres arbejde sammen med børnene. 

Julie Fjellvang

Billedkunstner

Rasmus Hedeboe

Musiker

Adam Tocuyo

Professionel danser

Laura Bach Skou

Kunstner

Charlott Bamford Christensen

Keramiker

Ditte Crone

Underviser i Teater og Performance

Saska Kjellström

Underviser i Sy og Design

Helle Witte Christensen

Billedkunstner

Bloom® Education Board

Rikke Rosengren

Leder af institutionen
Børneøen Bonsai

Ove Frankel

Lektor på
Sophia Seminariet

Lotte Darsøe

Ph.d og lektor i innovation ved institut for uddannelse og pædagogik, Århus Universitet

Terje Runolf Erlandsen

Leder af uddannelses- og kulturcenter Marjatta

Bloom® Advisory Board

Mads V. Kragh

CEO ved Ehvervshus Sjælland.
Stifter af Innovations House China-Denmark

Flemming Egtved

Partner i Oaklins Denmark

Samarbejdspartnere

I en Corona-tid …

Bloom Institute følger naturligvis Sundhedsstyrelsens retningslinjer, og vi afholder alle vores aktiviteter i trygge rammer. Du er altid velkommen til at kontakte os på: